شمار فوتی ها کرونا در چهارمحال و بختیاری به ۶۳۸ نفر رسید

تصویر شمار فوتی ها کرونا در چهارمحال و بختیاری به ۶۳۸ نفر رسید
شهرکرد- رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با اشاره به جان باختن هفت بیمار کرونایی طی ۲۴ ساعت گذشته در این استان، گفت: شمار فوتی ها کرونا در چهارمحال و بختیاری به ۶۳۸ نفر رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، مجید شیرانی ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به آمار جدید بیماری کرونا در استان در دوازدهمین روز از آذر ماه سال ۹۹ عنوان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۱۶ بیمار با علائم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی استان مراجعه داشته اند که از این تعداد ۴۶ بیمار با علائم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته علاوه بر موارد سرپایی، تست ۲۹ مراجعه کننده بیمارستانی با علائم بالینی مشکوک به بیماری کووید ۱۹ که در مراکز درمانی بستری شده بودند مثبت قطعی اعلام شد.

وی افزود: هم اکنون ۲۶۶ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۲۲۰ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد عنوان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته هفت مورد جدید فوتی ناشی از ابتلاء به بیماری نوپدید کووید ۱۹ در استان گزارش شده است و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلاء به این بیماری در چهارمحال و بختیاری ۶۳۸ نفر است.

وی بیان کرد: هم اکنون ۵۳ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

195890