آمار جهانیِ مبتلایان به کرونا تاکنون

تصویر آمار جهانیِ مبتلایان به کرونا تاکنون
طبق آخرین آمارهای جهانی در خصوص واکسیناسیون کرونا در جهان تا امروز چهار میلیارد و ۵۸۳ میلیون و ۲۷۰ هزار و ۲۶۶ دوز واکسن کرونا در کشورهای مختلف تزریق شده است.

بر اساس این آمار، تعداد واکسیناسیون انجام شده در ۱۰ کشور اول با بیشترین دوز تزریقی به شرح زیر است: (اعداد داخل پرانتز درصد واکسیناسیون کرونا به جمعیت کل است)

۱. چین یک میلیارد و ۸۲۰ میلیون و ۲۳۸ هزار نفر (۶۰.۷ درصد)

۲. هند ۵۲۳ میلیون و ۶۷۱ هزار و ۵۲۴ نفر (۲۶ درصد)

۳. آمریکا ۳۵۳ میلیون و ۲۰۵ هزار و ۵۴۴ نفر (۵۷ درصد)

۴. برزیل ۱۵۷ میلیون و ۶۳۷ هزار ۱۶۷ نفر (۴۸ درصد)

۵. ژاپن ۱۰۷ میلیون و ۸۱ هزار و ۵۷۱ نفر (۴۰ درصد)

۶. آلمان ۹۶ میلیون و ۳۴۶ هزار و ۲۹۲ نفر (۶۱ درصد)

۷. بریتانیا ۸۶ میلیون و ۹۶۹ هزار و ۱۰۹ نفر (۷۰ درصد)

۸. ترکیه ۷۹ میلیون و ۶۳۹ هزار و ۱۲۰ نفر (۴۹ درصد)

۹. فرانسه ۷۸ میلیون و ۱۵۳ هزار و ۹۶۷ نفر (۶۲ درصد)

۱۰. ایتالیا ۷۲ میلیون و ۹۲۰ هزار و۱۲۳ نفر (۶۴ درصد)

کشورمان ایران نیز در بین کشورمان جهان با ۹۷ هزار و ۲۰۸ فوتی و ۴ میلیون و ۳۸۹ هزار و ۸۵ مبتلا همچنان رتبه سیزدهم را مال خود می بیند.

کشورمات همچنین طبق آخرین آمار موفق شده ۱۸ میلیون و ۵۸۱ هزار و ۲۲۶ دُز واکسن تزریق کند. مسئله ای که با توجه به آمار مرگ و میر کرونایی در کشور اصلا جالب نیست و نیازمند تسریع در واکسیناسیون عمومی جامعه هستیم.

اما اوضاع در روزسیه اصلا جالب نیست؛

مسکو روز جمعه اعلام کرد، میزان مرگ و میر در این شهر در ماه جولای ۷۰ درصد بیشتر از قبل از همه گیری در سال ۲۰۱۹ و ۶۰ درصد بیشتر از ماه مشابه سال گذشته بوده است.

در پایان آمار کرونا امروز یکشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ می خوانیم ؛ در مجموع ۱۷۲۳۷ مورد مرگ در مسکو در ماه ژوئیه بالاترین آمار مرگ و میر ماهانه از زمان شروع همه گیری است؛ طبق محاسبات رویترز بر اساس آخرین داده‌های Rosstat، روسیه از آوریل ۲۰۲۰ تا ژوئن امسال حدود ۴۶۳ هزار مورد مرگ و میر اضافی گزارش داده است.

197792