رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونای انگلیسی پیچیده نیست، گفت: رعایت فاصله ۲ متری و استفاده از ۲ ماسک از موثرترین راهکارهای پیشگیری از شیوع این ویروس به شمار می‌رود.
مدیرگروه تحقیقات واکسن بنیاد برکت از در دست تولید بودن 6 واکسن کرونا در این بنیاد خبر داد و گفت: تولید ماهیانه بیش از 10 میلیون دوز واکسن را در بهار سال آینده پیش بینی کرده‌ایم.
عادی‌انگاران و سهل‌انگاران کرونا با بی‌مسوولیتی در قبال جامعه و خود، جان نزدیکان و حتی افرادی را که دستورالعمل های بهداشتی را به دقت رعایت می‌کنند به خطر می اندازند و چه بسا با این کار خود موجب مرگ نزدیکان شود.
وزیر بهداشت گفت: مهمترین کار و اولویت وزارت بهداشت در حال حاضر، مدیریت کووید19 است و فعلا اولویتی مهمتر از کرونا نداریم. باید به شدت مراقب باشیم که بیماری کووید19، آتش دوباره در کشور ایجاد نکند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: درشرایط بحران کرونا که ترس و نگرانی از ابتلا، نداشتن اطلاعات کافی، سوگ عزیزان،اختلال درکسب و کار، جدایی از خانواده، عوامل استرس‌زایی چون نبود دارو و واکسن مناسب منجر به پیامدهای روحی، روانی وکاهش نشاط در جامعه شده است.