ناظر اجرای طرح شهید سلیمانی در استانهای تهران و البرز گفت: بنده بر نحوه اجرای طرح جدید مدیریت کرونا(طرح شهید قاسم سلیمانی) در دانشگاه های علوم پزشکی تهران، ایران، شهید بهشتی و البرز نظارت دارم و در هفته گذشته چهار روز با این دانشگاه ها جلسات آموزشی و برنامه ریزی داشتیم.
اگر سطح هشدار ۳ و منطقه قرمز وجود داشته باشد، حدود یک سوم کارکنان در ادارات حضور پیدا می‌کنند و در سطح هشدار ۲ یا نارنجی یک دوم کارکنان حضور پیدا می‌کنند و در سطح یک یا زرد حدود دو سوم کارکنان حضور پیدا خواهند کرد. البته مسئولین ادارات بر اساس ضرورتی که ایجاد می‌شود، تعیین خواهند کرد که چه گروهی سر کار حاضر شوند.
نایب رییس کمیته ملی پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر از درمان ناموفق و مرگ و میر ناشی از کرونا در بیماران دیابتی کشور 10 درصد بالاتر از افراد عادی خبر داد.

در وبینار بین المللی پای دیابتی در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا صورت گرفت؛

تاکید بر پایان دادن به قطع عضو قابل اجتناب ناشی از پای دیابتی

در هفته افزایش آگاهی عمومی زخم پای دیابتی، گروه بین المللی زخم پای دیابتی(D-Foot International) با برگزاری وبیناری وضعیت، راهکارها و چالش های کشورهای منطقه را در زمینه پیشگیری و مدیریت زخم پای دیابتی به گفتگو گذاشت.
رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که باید تهران و کلانشهرها حداقل به مدت دو هفته تعطیل شود و برای بعد از آن هم برنامه‌ریزی اساسی صورت گیرد در غیر این صورت ما هفته آینده طرح دو فوریتی را برای الزام دولت به این کار ارائه خواهیم کرد.
عباس عبدی در روزنامه اعتماد نوشت:به نظر می‌رسد آمار مربوط به کرونا کم‌کم در حال شفاف شدن است؛ آن هم پس از گذشت 9 ماه. مقایسه فوتی‌های کشور در سال جاری با سال‌های گذشته نشان می‌دهد که تعداد فوتی‌های کشور در تابستان 1399، بیش از 131 هزار نفر بود که حدودا 35 هزار نفر بیش از مرگ و میری است که در غیاب کرونا انتظار می‌رفت داشته باشیم.