حدود یک سوم بیماران مبتلا به کووید ۱۹ که در بیمارستان بستری می‌شوند، علائم تغییرات سطح هوشیاری از گیجی تا کما را نشان می‌دهند.
ویروس SARS-CoV-2 یک ویروس RNA داراست و جهش ها به طور طبیعی با تکثیر ویروس بوجود می آیند. هزاران جهش در حال حاضر بوجود آمده است ، اما فقط یک اقلیت بسیار کوچک مهم هستند و ویروس را به طرز قابل توجهی تغییر می دهند تا به حال حدود ۴۰۰۰ جهش در پروتئین اسپایک ایجاد شده است. جهش ها مورد انتظار بوده و بخشی طبیعی از تکامل هستند. هزاران جهش در حال حاضر بوجود آمده است و اکثریت قریب به اتفاق آنها تاثیری بر روی ویروس ندارند اما می توانند به عنوان بارکدی برای کنترل شیوع بیماری مفید باشند.
بیماری کرونا در سالمندان Coronavirus disease in the elderly بنا به دلایلی از جمله اینکه سالمندان به دلیل ضعف جسمی آسیب پذیر­تر هستند شدید تر می باشد. مرگ در سالمندان نرخ بیشتری دارد و احتمال بروز عوارض شدیدتر کرونا در سالمندان نسبت به سایر گروههای سنی بیشتر است. برای جلوگیری از انتقال بیماری به این گروه حساس نیاز به اقدامات پیشگیرانه جهت قطع حلقه انتقال ویروس به سالمندان ضروری است.
یک زن آمریکایی پس از انجام «سواب بینی» که برای تست کرونا صورت می‌گیرد، دچار نشت مایع مغزی- نخاعی شد. همه گیری کرونا هر روزه خطرات و مشکلاتی را برای مردم مناطق مختلف جهان به وجود می‌آورد. در همین ارتباط، یکی از مواردی که به تازگی گزارش شده است، نشت مایع مغزی یک زن آمریکایی پس از انجام آزمایش کروناست.
کروناویروس 2019 که سبب سندرم شدید عفونت تنفسی کروناویروس 2 (SARS-CoV-2) است اغلب همراه با پرکاری انعقاد پذیری و انعقاد درون‌رگی منتشر است. اما انعقاد پذیری بیش‌ازحد به‌عنوان یک بیماری پیش‌رونده سبب آسیب به ریه و کلیه، آمبولی ریوی (PE)، وقایع ترومبوتیکی وریدی (VTE)، انسداد خط مکرر و سکته مغزی در مبتلایان می‌شود. در مطالعه حاضر بر اساس مطالعات منتشرشده در مورد ترومبوز در دوران کودکی، توصیه‌های اولیه برای ارزیابی هموستاتیک، تصویربرداری، ارزیابی خطر ترومبوز و عوامل ضد انعقادی برای کودکان بستری با کووید 19 ارائه شده است.